icon

NATURAL BOR GÜBRE TARIM, HAYVANCILIK LTD.ŞTİ

ECOBOR sıvı gübre yaklaşık on yıl önce düşünülmüş ve çalışmaları üniversite ortamında başlatılmıştır. Ürünün ortaya çıkması ve denemeleri yıllar almıştır. 3 yıl kadar önce denemeler sonuca ulaşmış ve Türk tarımının kullanımına sunulmuştur.
Türk tarımı ve toprakları yıllardır birçok sağlığa zararlı kimyasallarla tanışmış ve on yıllardır bunlar kullanılmaktadır.

0 224 443 7 666

Merkez:Alaaddinbey Mah. Çiftlik (380) Cad. No: 9F Nilüfer / BURSA

Arge :Üçevler, 81. Sk. No: 1/A, 16120 Nilüfer/Bursa

img

BİTKİLERİ KORUR

  • Soğuğa ve kuraklığa karşı direnci artırır.
  • Mantari ve bakteriyel hastalık etmenlerinin bitkiye girişini zorlaştırır.
  • Özel içeriği sayesinde zararlı böceklerin bitkiye yaklaşmasını engeller.
  • Uzun süreli kullanımlarda daha önce kullanılmış olan kimyasal gübre kalıntılarını parçalarına ayırarak toprağın zarar görmesini önler ve yapısını iyileştirir.
  • Hücre çeperlerinin sağlamlığını artırarak bitkiyi dış etmenlere karşı daha dayanıklı hale getirir.
  • Bitki köklerinin zararlı toprak patojenlerine karşı direnç kazanmasını sağlar.

 

ZARARLI KİMYASAL İÇERMEZ

Ecobor’un içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. İçerisinde bor ve diğer zengin mineraller doğal yapısı korunarak kullanılmıştır. Tarımsal üretimde yüksek verim, %100 organik ve sağlıklı ürünler elde etmek için ECOBOR üretilmiştir.

DOĞAL ÜRÜNLER

ECOBOR uygulanan bitkiler, doğal yapısını korur. Zengin mineralleri barındıran ECOBOR sıvı gübresi meyve, sebze, sert kabuklu ve tarla bitkilerinden oluşan ürünlerin doğal yapısını koruyarak ihracata uygun, sağlıklı ve lezzetli ürünlerin yetişmesini sağlar.

VERİM ARTIŞI SAĞLAR

ECOBOR kullanılan bitkilerde döllenen çiçek miktarında artış meydana gelir. Meyve tutumunun kuvvetlenmesi ve meyve olgunlaşması artar. Meyvelerde iç doluluk oranında artış yaşanır bu sayede maksimum verim artışı sağlanır. Büyümeyi etkileyen hormonların oluşmasını artırarak meyvelerin iri ve lezzetli olmasını sağlar. Başakların olgun, tanelerin dolgun olmasını sağlar. Randımanın yükselmesini gerçekleştirir. Örneğin; buğdayda gluten, mısırda nişasta, pancarda polar oranlarını yükseltir. Toprağın su tutma kapasitesini artırarak su kullanımını azaltır, kıraç bölgelerde bile yüksek verim alınmasını neden olur.

TOPRAĞI ZENGİNLEŞTİRİR

İçeriğinde bulunan (zararlı kimyasal içermez) %100 faydalı mineraller sayesinde toprağın ve bitkinin eksikliklerini giderir. Toprağın PH değerini ve yapısını düzenler. Bor elementi sayesinde toprak ve bitki arasındaki diğer minerallerin taşınımını ve alınımına yardımcı olur. Topraktaki mikroorganizma faaliyetini artırarak yararlı mikroorganizma popülasyonu çoğalır bu sayede toprak yapısının iyileşmesi gerçekleşir. Toprağın su tutma kapasitesini artırır. Daha önceki kimyasalların oluşturmuş olduğu kalıntıları parçalarına ayırarak toprağı temizler ve yapısını iyileştirir.

KALİTEYİ YÜKSELTİR

Bitki hücre duvarlarına sağlamlık ve bütünlük kazandırarak hücre yapısını kuvvetlendirir. Potasyum ve kalsiyum elementlerini bitkinin en üst noktalarına kadar taşınımı sağlayarak meyve olgunlaşmasını ve sağlamlığını maksimum seviyeye getirir. İhracata uygun, doğal ve sağlıklı ürünlerin yetişmesine olanak tanır, raf ömrünü uzatır. Bitkinin kendine has renginin canlı ve parlak olmasını sağlar. Köklenmeyi artırarak gövdeyi güçlendirir. Şekil bozukluğunu önler.

Anket