HAKKIMIZDA

ECOBOR

SIVI BORLU TOPRAK VE YAPRAK GÜBRESİ

ECOBOR sıvı gübre yaklaşık on yıl önce düşünülmüş ve çalışmaları üniversite ortamında başlatılmıştır. Ürünün ortaya çıkması ve denemeleri yıllar almıştır. 3 yıl kadar önce denemeler sonuca ulaşmış ve Türk tarımının kullanımına sunulmuştur.

Türk tarımı ve toprakları yıllardır birçok sağlığa zararlı kimyasallarla tanışmış ve on yıllardır bunlar kullanılmaktadır. Birçoğu yurt dışı menşeli olup tarım sektörümüzün olmazsa olmazı olmuştur. Kullanılmaması durumunda ciddi oranda ürün kaybına yol açmaktadır. Günümüzde topraklarımız bu tür kimyasalların esiri durumuna düşmüş,ülke topraklarımızın büyük kısmı hızla verimsiz ve çorak hale gelmektedir.

Bununla birlikte gerek bozulan toprak yapısının tekrar normale döndürülmesi gerekse ürün verimliliğini artırmak anlamında ECOBOR sıvı gübre üretilmiştir. ECOBOR sıvı gübrenin tamamı yerli ve milli kaynaklarımızın ürünüdür. Dünya bor rezervlerinin %70 ‘i ülkemizde bulunmaktadır. Bu durum aynı zamanda ürünün fiyatı bakımından çok ekonomik olmasınıda sağlamaktadır.

Hedefi Türk çiftçisine ucuz ve verimi yüksek ürün ile hizmet etmektir.

Bitkilere hem yapraktan veya gövdeden,hemde dipten toprak yüzeyine uygulanabilir.

ECOBOR, NATURAL BOR GÜBRE, TARIM, HAYVANCILIK LTD.ŞTİ markasıdır.